top of page

מה מניע אותי לעזור למורים מתחילים?

עודכן: 21 בינו׳ 2023

אנשים שואלים אותי למה? למה את עושה את זה? באמת מעניין אותך ללוות מורים מתחילים? יש סדנאות סטאז' בשביל זה.

אז הנה הלמה שלי. הדרייב שלי. המנוע לכל העשייה הזו ברשת: נלסון מנדלה אמר פעם ש"חינוך הוא הנשק החזק ביותר לשנות את העולם". אולי המשפט הזה נשמע לכם גרנדיוזי מידי, לא תואם למציאות במערכת החינוך הישראלית. אבל אני באמת מאמינה בזה. החינוך הוא הדרך שלנו לעצב את החברה שבה אנחנו חיים, ועוד יותר, את החברה שבה ילדנו יחיו. אני לא יודעת מה איתכם, אבל לי חשוב.

מאוד חשוב. להשאיר לילדים שלי עולם שטוב לחיות בו. וזו מטרה שאני מוכנה לפעול למענה.

אבל נחזור רגע לתחילת המסע שלי אחרי הצבא, עבדתי בהייטק, כן עוד לפני התואר. מימשתי את חלום ההייטק הישראלי, בחורה צעירה, יוצאת צבא טרייה. אבל דווקא שם, בין ההפי האוור, לערב חברה. הבנתי שאני לא רוצה לשבת במשרד עד שקיעת החמה ולהנדס מחשבים. אני רוצה להשפיע בחיים שלי על ילדים, על בני נוער, לגעת באנשים. זה כוח העל שלי - לראות אחרים, לגרום להם להרגיש שרואים אותם ולעזור להם לראות תמונת עתיד טובה יותר עבור עצמם. במחשבים אני יכולה להיות טובה. אבל בחינוך אני יודעת שאהיה מצוינת.

היום אני סוגרת עשור כמורה בישראל - מקצוע לא נחשק, לא פשוט, ולא מתגמל כלכלית. ואל תטעו, מדי שנה אני שואלת את עצמי מחדש: זהו מור? זו תקרת הזכוכית שלך? מתלמידה, חיילת וסטודנטית מצטיינת (לפעמים יתרה). זה מה שיצא ממך? מורה? פשוטה כזאת? זה הכי גבוה שאת יכולה? ואז אני עונה לעצמי שכן. אני מורה. ואני גאה להיות מורה. כי אני רואה את מעגלי ההשפעה שלי. על בני נוער, על המשפחות שלהם, על ההשתלבות שלהם בחברה הישראלית ובתרומה לה. אני יודעת שאני עושה מעשה ציוני לחיזוק החברה הישראלית, ותורמת למקום שבו (בתקווה גדולה) יגדלו ילדיי.

אז למה לא להסתפק בזה? כי המוח שלי כל הזמן עובד, ויש בי אש יזמית שרוצה להתפרץ החוצה. שרוצה להשפיע יותר, להגדיל מעגלי השפעה. אני עושה את זה מצד אחד בהתקדמות לתפקידים ניהוליים במערכת ומצד שני אני רוצה לבנות משהו שלי, שתלוי רק בי, בלי ישיבות ודיונים פשוט אני עם ניסיון החיים שלי והתפיסה החינוכית שלי. גם אם יום אחד כבר לא אהיה מורה. אני לא רואה את עצמי מתרחקת מעולם החינוך שאני כל כך אוהבת ויותר מהכל אני רוצה שיהיו לילדיי הפרטיים מורות מצויינות שישפיעו עליהם לטובה ויהוו להן מודל. ולכן אני בוחרת לחזק את המורים בישראל.

למה דווקא מורים מתחילים? כי הם העתיד של מערכת החינוך, כי הם נזרקים למים העמוקים ברגע אחד ומצופה מהם להתנהל בכל כך הרבה מישורים מורכבים - הורים, בעיות משמעת, תלמידים דיפרנציאלים, פוליטיקה בית ספרית, תלוש שכר לא ברור…והרשימה עוד ארוכה. אני רוצה להושיט יד למורים המתחילים, ולהגיד להם שהייתי שם, ושאני יודעת איך זה מרגיש. ואני גם יודעת שהם יכולים! עם תמיכה, ואוזן קשבת, וכלים פרקטיים שעובדים בשטח. ושגם הם יכולים ללכת לעבודה ולשמוח בה. ולדעת שהם משפיעים ועושים טוב בעולם.

אז ככה נולדה לה מור המורה בלוגרית ששואפת ללוות מורים מתחילים. שבימים אלה מעיזה לגדול ולהפוך לעסק - כי מורים שרוצים להרוויח יותר זו לא מילה גסה. זו צמיחה, והתפתחות אישית ואחלה מודלינג לעולם החדש, גם עבור תלמידיי וגם עבור מורים אחרים. Wish me luck.

86 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


bottom of page